MERHABA..

Hepinize merhaba...Ben bir mutfak aşığıyım. Mutluyken ,hüzünlüyken ,huzurluyken ,sıkılmışken ,genelde gece uyku tutmamışken mutfakta ya bir şeyler yaparken bulurum kendimi yada maalesef yaptıklarımı yerken...Çocukluğumdan beri gelen bu aşkı, merakı ,öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya sizin paylaşacağınız fikirlerle tariflerle yeni mutfak maceraları yaşamaya karar verdim .Sizler sayfama bende aranıza hoş geldik ...


10 Mayıs 2012 Perşembe

ÇİLEKLİ KOLAY PASTA

Şimdi tam çilek zamanı.Bende bu aralar üst üste çilekli tarifler deniyorum.Hazır yaza yaklaşırken  hafif bir şeyler yemek dikkat etmek lazım.. İşte bu pastada hem kolay hem lezzetli hemde hafif.. Malzemelerdeki krem şantiyi görüp te neresi hafif bunun demeyin..Ben elimden geleni yaptım ve tarifi light kremşanti ve 0.1 yağ içeren light sütle yaptım..altındaki incecik kekte kaçamak olsun =)


Malzemeler:
1 kat hazır pasta tabanı ( ben kakaolu kullandım )
1 paket çilekli jöle
2 paket krem şanti (arzuya göre lıght )
krem şantiyi hazırlamak için süt ( sütü de lıgt kullandım )
500 gr çilek

Yapılışı :

Öncelikle tarifte gerek görmese de ben risk almamak için kalıbın kenarlarını yumuşak bir margarinle yağlayıp yağlı kağıtla kapladım.Daha sonra kekinizi içine yerleştirin. Kekin etrafına uzunlamasına 2 ye kestiğiniz çilekleri sıralayın.
İkinci aşama olarak krem şantiyi ve çilekli jöleyi tariflerine uygun olarak hazırlayın .
10 adet çileği iyice rondadan geçirin.
krem şanti çilek ve jöleyi karıştırın ve kekinizin üzerine dökün
Buzdolabında 1  gece bekletip üzerini dilediğiniz gibi süsleyip servis yapabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

teşekkürler yorumunuz yazar tarafından okunup yayınlanacaktır..