MERHABA..

Hepinize merhaba...Ben bir mutfak aşığıyım. Mutluyken ,hüzünlüyken ,huzurluyken ,sıkılmışken ,genelde gece uyku tutmamışken mutfakta ya bir şeyler yaparken bulurum kendimi yada maalesef yaptıklarımı yerken...Çocukluğumdan beri gelen bu aşkı, merakı ,öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya sizin paylaşacağınız fikirlerle tariflerle yeni mutfak maceraları yaşamaya karar verdim .Sizler sayfama bende aranıza hoş geldik ...


25 Şubat 2014 Salı

HAYDİ HAFTA SONU TATİLİNE BOLU GÖLCÜK TABİAT PARKI -1-

GÖLCÜK MİLLİ PARKI DOĞAYA MERHABA

Merhaba geçtiğimiz hafta sonu  uzun zamandır iple çektiğim gezi programını en sonunda gerçekleştirdim. Ankara 'yı bir çok yönüyle çok sevsemde hafta sonları alışveriş merkezlerinin kölesi olma durumundan nefret ediyorum.Hep şöyle yakın bir yer yok ki gidip görelim bir temiz hava alalım diye yakınıp dururuz ailecek.Benim gibi düşünenler için harika bir yer keşffettim.
Bolu Gölcük Milli Parkı Ankara 'ya yaklaşık 250 km uzaklıkta 2 sat 15 dakika mesafede. Ankara -İstanbul otobanından bolu doğu çıkışından çıktıktan sonra Bolu yönünde ilerleyin. Yedi göller yol ayrımını geçtikten sonra Termal ve Seben tabelalarını takip edin. Maalesef Gölcüğe ait bir tabela göremedim ben .Eğer GPS den yardım alacaksanız GÖLCÜK MİLLİ PARKI  yada TABİAT PARKI olarak arama yapın yoksa yanlış adreslere yönlendirilebilirsiniz.

MİNİK ADAM ETRAFI KEŞFFEDECEKMİŞ 

Gölcük bir yapay göl olmasına rağmen doğa onu o kadar güzel içine almış ki manzara sizi şaşırtıyor. Etrafında yürüyüş yaparken sakın fotoğraf makinenizi unutmayın .Etrafta alışveriş yapabileceğiniz bir yer yok . Bu yüzden restoranı kullanmayacaksanız önceden alışveriş yapıp gitmenizde fayda var. Eşimin en büyük hobisi balık tutmak olduğu için  daha önce baktığımda bazı internet sitelerinde yasak olduğu yazıyordu fakat kapıdaki güvenlik görevlisi  bize tam bir bilgi veremedi.
Bolu Gölcük Tabiat Parkına ulaşırken 

Aynı zamanda konaklamak isteyenler için tabiat parkının etrafına belediye tarafından Gölcük Kırevleri adı altında bungolowlar da yapılmış . Geceliğinin kahvaltı dahil 300 Tl olduğunu öğrendik. Ama balık konusunda olduğu gibi bu konuda da çok ilgili değillerdi.=)

 Gölün tam kıyısında Gazelle Kır Gazinosu var. Yemekleri oldukça güzel . Biz 3 porsiyon ızgara et ve salata ve içeceklere 90 TL ödedik . Manzaranın verdiği huzurdan mı temiz havadan mı bilmem öyle acıkmıştım ki çokkk çokk beğenerek yedim. Oldukça güzeldi.Çaylar da içildikten sonra artık bizim için yola çıkma vakti.
Hayırrr daha bitmedi Ağva ' ya gidiyoruz =)
Önceden arayıp bilgi almak isterseniz Gölcük Gazelle Kır bahçesi ve kır evleri rezervasyon için Telefon numarası 0374 2628999


GAZELLA RESTORANT


5 yorum:

 1. çok çok güzel yerler aslıcımmm , ilk fırsatta birlikte de gidelimmm :)

  YanıtlayınSil
 2. ben de çok sevmiştim gittiğimde, rüya gibi bir yer. hem de ankaradan çok da yakın. günübirlik gidip gelinebilir. ama sen cok gezdin, artık yaza kadar evde otur:))

  YanıtlayınSil
 3. Aslıcım merhaba seni sevgili yasemin sayesinde tanıdım çok da sevdim yazdıklarını :)
  Bundan sonra sık sık takipteyim :)
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Çok hoş gözüküyor baharda kesin gitmeliyim buraya :))

  YanıtlayınSil
 5. Bolu'ya gittiğinizde uğrayabileceğiniz bu dağ evi kalabalık aileler için güzel bir alternatif olabilir.
  http://www.tatil-evleri.com/tarih_ara.asp?uara=Bolu

  YanıtlayınSil

teşekkürler yorumunuz yazar tarafından okunup yayınlanacaktır..