MERHABA..

Hepinize merhaba...Ben bir mutfak aşığıyım. Mutluyken ,hüzünlüyken ,huzurluyken ,sıkılmışken ,genelde gece uyku tutmamışken mutfakta ya bir şeyler yaparken bulurum kendimi yada maalesef yaptıklarımı yerken...Çocukluğumdan beri gelen bu aşkı, merakı ,öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya sizin paylaşacağınız fikirlerle tariflerle yeni mutfak maceraları yaşamaya karar verdim .Sizler sayfama bende aranıza hoş geldik ...


11 Şubat 2013 Pazartesi

DUKANDA İLK SAATLER...


 Evvet dene tarifleri , tadına bak beğen fotoğrafla , yaz , yazarken tekrar mideye götür iyiydi . Bu gün itibariyle bitti o güzelim günler .Bir süre sizinle daha önceden tadına bakabildiklerim , zaman zamanda Dukan amca izin verirse tadabileceklerimi , yada başkaları yerken ağzımın suyu akan tarifleri paylaşacağım . Bu sefer işi yumurta kapıya gelmeden ve daha net bir sonuçla halledeyim dedim . Umarım başarılı olurum . Zaten çok yapılmayacak gibi gelmiyor ama ilk dört gün zor geçebilir. Bir çoğunuzun bildiği gibi Dukan diyeti son derece popüler ve daha çok saf protein ( yumurta et süt balık tavuk ) yemek üzerine kurulu bir diyet . Yiyecekler sevilmeyecek şeyler değil . Fakat bugün anladım ki hiç bir şeysiz özellikle salatasız et tüketmek yamyamlıktan başka bir şey değil dahası keyifli değil . Ama artık yapacak bir şey yok bu zamana kadar yaptığım keyiflere sayacağız .
 Dukan diyeti 4 evreden oluşuyor . İlk evre atak evresi . Sadece saf protein yiyebiliyorsunuz . Süresi 1- 7 gün arasında değişiyor . Bunu vermek istediğiniz kiloya göre ayarlıyorsunuz . Hatta dukan amcam onuda düşünmüş internet sitesinden 10 - 15 soruluk bir testle evre evre kaç gün diyeti sürmeniz gerektiğini gösteren bir program çiziyor . Hemde ücretsiz . Ulaşmak isteyenler tıktık .
  İkinci evre Seyir Dönemi sebzeleri de ekleyerek protein tüketmeye devam ediyorsunuz . İşler daha kolaylaşıyor ama süre biraz uzun .
Üçüncü evre Güçlendirme . bir çeşit lale devri gibi ekmek , meyve , ve nişastalı yiyeceklerde giriyor devreye
  Dördüncü evre .Aslında ömür boyu devam edebileceğiniz bir evre bazı kurallara uyarak ve haftada bir gün sadece saf protein diyeti yaparak ( atak evresinde olduğu gibi ) verdiklerinizi almadan hayatınıza devam ediyorsunuz .
  İşte böyle ben şu ana kadar Dukanla ilgili kötü bir yorum yada haber duymadım . Umarım şansımda irademde iyi giderde sonuç başarılı olur . Şans dileyin =)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

teşekkürler yorumunuz yazar tarafından okunup yayınlanacaktır..